Zuzana Wildmannová, DoTh.

  s-BlboušovouVystudovala jsem Střední odbornou školu veterinární a zemědělskou, v oboru Veterinární technik a v září 2016 jsem se stala  doporučeným terapeutem Dornovy metody pro zvířata.

logo_doporucak

V  říjnu 2016 jsem se registrovala jako soukromý veterinární technik – fyzioterapeut u Krajské veterinární správy pro Karlovarský kraj v Karlových Varech.

Od dětství jsem byla koňákem a koně mě provázeli až na vysokou školu, kde jsem si pořídila svého prvního vysněného psa. Momentálně jsem majitelkou dvou belgických ovčáků a bývalou majitelkou lišáka Karla. Ke koním jsem se vrátila prozatím jako terapeut a ne jako aktivní jezdec.  Úraz psa Agiho mě přivedl na myšlenku věnovat se fyzioterapii zvířat….nejprve jsem se začala zabývat fyzioterapií pro psy, zejména Dornovou metodou, která mě pohltila natolik, že jsem se rozhodla začít ji praktikovat i na koních a lidech. K Dornově metodě přibyly další metody, související s pohybovým aparátem lidí i zvířat. Momentálně mě čeká studium fyzioterapie psů a koní v Německu dálkovou formou. 
Působím v Praze a Středočeském kraji  a v Karlovarském kraji.  

Ke klientům přistupuji naprosto individuálně a spolupracuji s jejich ošetřujícími veterinárními lékaři tak, aby byla psu poskytnuta maximální možná péče.  To, že se ke mně klienti opakovaně vrací a konzultují se mnou obtíže svého koně, psa a  někdy i svoje, je pro mě známkou toho, že moje specializace, která je pro mě zároveň obrovským koníčkem, má smysl a výsledky.

Protože jsem si během terapeutické praxe nemohla nevšimnout nedostatečných znalostí majitelů psů ohledně zdravovědy a případném poskytnutí první pomoci psu, vznikl nápad pořádat semináře první pomoci pro psy- v současné době působím jako lektorka první pomoci pro psy po celé republice a pořádám vyhledávané semináře. Více o seminářích naleznete : zde

Více informací o Dornově metodě pro koně naleznete na webových stránkách www.fyziopes.cz .

 

 g4321